SSL Sertifikası günümüzde e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazıdır. Genelde 256 bit olarak şifreleme sistemlerini içeren SSL sertifikaları; kredi kartı ile alışveriş yapılan sistemlerde kart bilgilerinin güvenliğinde ve şifrelenmesinde kilit rol oynar. En basit deyimiyle siteye girilen verileri şifreler ve korumaya alır. Ayrıca bankalardan 3D veya normal sanal pos alabilmek için de sitenizin SSL sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

SSL seritifikasına sahip sitelerin adres başlangıçları “HTTPS” olur. HTTP ‘nin sonuna eklenen ‘S’ harfi ssl’i simgeler.

Arama Motorlarında HTTPS Önemi

Arama motorları (başta Google) yaptıkları her yeni sıralamala güncellemelerinde SSL’in önemini arttırmaktadır. Eskiden sıralama algoritmalarında etkisi hiç olmayan HTTPS; günümüzde en önemli etkenlerden biri haline gelmiştir.

HTTPS + SEO = Google’dan Sitenize Daha Fazla Ziyaretçi

2014 yılında Google HTTPS uzantılı web sitelerinin arama sıralamalarında daha avantajlı olacağını resmen dünyaya şu yazıyla duyurmuştur:
https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html

E-Ticaret Siteniz SSL Sertifikalı Olsun

Hem arama motorlarında daha avantajlı rekabet edebilmek hem de kredi kartı gibi önemli bilgilerin tam güvenliğinin sağlanabilmesi için e-ticaret siteniz ssl sertifikasına sahip olmalıdır. E-Ticaret Ajans kurduğu bütün e-ticaret sitelerinde ssl sertifikası bulundurmaktadır.