Tüm paketlerimizde bulundurduğumuz 3D Güvenli Ödeme Sistemi yani 3D Sanal Pos nedir?

E-Ticaret sitelerinde kredi kartı ile yapılan ödemelerde kart güvenliğini sağlamak amacıyla bankaların firmalar ile yaptığı ortaklığa 3D Güvenli Ödeme Sistemi denir. 3D Sanal Pos ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, bankanın sağladığı özel ekranda kredi kartının sahibinin cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu sayede oluşabilecek olumsuz durumlarda tüm sorumluluk bankalara ait olur. 3D Güvenli Ödeme Sistemi, bilgileri çalınmış bir kredi kartı ile yapılacak alışverişlerin önüne geçer çünkü bir de kart sahibinin cep telefonuna gelen onay kodu gerekir.

3D Güvenli Ödeme Sisteminin Avantajları:

  • 3D Sanal Pos sayesinde mağaza ödeme yapan kişinin kart sahibi olduğundan emin olmaktadır. Bu sayede çalıntı kart ile ödeme durumu ortadan kalkmaktadır. Tüm sorumluluklar bankaya aittir. Müşterinin “ödemeyi ben gerçekleştirmedim, kartım çalınmış” gibi ibraz ve talepleri de 3D Sanal Pos ile mağazayı kapsamamaktadır. 3D ile ödenmiş para tamamen mağazaya aittir.
  • Sistem her alışverişte ödeme yapan kart sahibine farklı onay kodu gönderir. Bu sayede alışverişte tam güvenlik sağlanır. Bilgileri çalınmış bir kart ile dahi kötü niyetli kişiler alışveriş yapamaz.

E-Ticaret Ajans tüm paketlerinde 3D Sanal Pos sistemlerini içerir. Markanızın değeri için sistem güvenliği ilk önceliğimizdir.